OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
31.05.2026R.
1. Dzisiaj na Mszy św. o g.10.00 będziemy gościć Ks. Neoprezbitera Szymona Rojka, który miał w naszej parafii praktykę. Będzie to jego Msza św. Prymicyjna, zakończona Uroczystym Błogosławieństwem. Na Mszy św. o g.13.00 będzie mieć miejsce Rocznica I Komunii.
O g.17.30 ostatnie nabożeństwo majowe.
2. Nabożeństwa Czerwcowe od poniedziałku o g. 17.30 lub w połączeniu z nabożeństwami planowanymi.
3. We wtorek po Mszy św. wieczornej Adoracją z Uwielbieniem poprzedzona katechezą.
4. W środę o g.17.15 Nabożeństwo Czerwcowe w połączeniu z Nowenna do MBNP.
5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. będą odprawione o g. 7.00 ; g.8.45 ; g.10.00; g.18.00.
W tym roku procesja Bożego Ciała wyruszy o g.11.00 z kościoła św. Michała Archanioła, a zakończy się w kościele św. Andrzeja Boboli. Trasa procesji – ul. Długa; Kościelna; Rynek; Lwowska; Wrocławska; 1-go Maja; kościół św. Andrzeja Boboli.
Ołtarze będą przygotowywane przez członków Rad Parafialnych:
- 1 i 2 Rada ze św. Michała Archanioła;
- 3 i 4 Rada ze św. Andrzeja Boboli – koordynatorami z naszej parafii przygotowania ołtarzy na Boże Ciała i na zakończenie Oktawy będą p. Mariusz Pernak; p. Łukasz Puchała; p. Robert Polis; p. Robert Zasieczny.
O przygotowanie wystroju / kwiaty, świece, obrus itp./ na Boże Ciało – do ołtarza 3 prosimy członków Wspólnot – Wiecznie Młodzi; Odnowa; Neokatechumenat; zaś do 4 ołtarza Róże Różańcowe. Na zakończenie Oktawy za ołtarza będzie odpowiadać LSO; Schole Parafialna i Dziecięca; za ołtarz 2 – Wspólnota Margaretka.
W kościele św. Michała Archanioła też będzie Msza św. o g.10.00; podczas której będzie odprawiona nasza intencja parafialna. Dzieci Komunijne i Rocznicy zapraszamy do udziału w procesji w swoich strojach komunijnych, do sypania kwiatków, niesienia poduszek; dzwonienia dzwoneczkami. Formowanie procesji przy kościele św. Michała o g.10.50 /odpowiadają s. Teresa i Katecheci./
W tym tygodniu do środy przed Bożym Ciałem do zakrystii można przynosić płatki kwiatów, zielone liście krzewów. Jeżeli zbierzemy odpowiednią ilość przygotujemy kwietny dywan, jeżeli kwiatów będzie za mało trafią one do dziewczynek sypiących kwiaty podczas procesji.
6. W czwartek o g.17.15 Godzina Święta z modlitwą o powołania i Nabożeństwo.
7. W oktawie Bożego Ciała procesja Eucharystyczna wokół kościoła w ramach Adoracji i Nabożeństwa. Na Zakończenie Oktawy Bożego Ciała procesja do 4 ołtarzy po Mszy św. i błogosławienie wianków.
8. W piątek o g.16.30 okazja do Sakramentu Pokuty. W piątek ks. Michał odwiedzi swoich chorych, ks. Paweł i Mateusz w sobotę z racji I soboty miesiąca.
W sobotę o g.11.00 będzie wczesna I Komunia; o g.17.00 Nabożeństwo Zawierzenia Maryi.
9. W przyszłą niedzielę od g.15.00 Adoracja do Nabożeństwa o g.17.30. Jest to również ogólnopolskie Święto Dziękczynienia, z tej racji wychodząc z kościoła ofiarami do puszki będziemy mogli wesprzeć budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
10.Wyjazd na Lednice na Spotkanie Młodych 6-go czerwca – szczegóły na fb i zapisy u ks. Michał i ks. Marcina.
11. Gazety w gazetnikach: Gość Niedzielny, Niedziela, Nowe Życie – nr czerwcowy. Zachęcamy do lektury.