Ogłoszenia  duszpasterskie 

III NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

23.01.2022r.

 

 1. Dzisiaj IV niedziela miesiąca o g.13.00 dodatkowa Msza św. – zapraszamy Wspólnoty naszej parafii do wspólnej modlitwy. O g.17.30 Nieszpory.

Codzienna  Adoracja Najświętszego Sakramentu w tygodniu/ poniedziałek – sobota/ od g.17.00 do wieczornej Mszy św.

 1. Jutro podczas wieczornej Mszy św. wprowadzone będą relikwie bł. Michael McGivneya założyciela Rycerzy Kolumba i pozostaną w naszej parafii przez najbliższy tydzień.

W ramach wieczornej Adoracji i Mszy św. zapraszamy do modlitwy za jego przyczyną. Tej wspólnotowej modlitwie przewodniczyć będą Rycerze Kolumba.

3.W środę o g. 17.45 Nowenna za przyczyną NMP Nieustającej Pomocy.

 1. W sobotę w ramach wieczornej Mszy św. będziemy się modlić w intencjach Towarzystwa Trzeźwościowego AA Abstynent.
 1. W przyszłą niedzielę na g. 16.00 zapraszamy na Koncert Muzyki Poważnej w wykonaniu Ensemble del Passa, zaś podczas wieczornej Mszy św. będziemy się modlić za Wychowanków, Nauczycieli z Ośrodka Szkolno Wychowawczego przy ulicy Waresiaka . po Mszy św. o g.18.30 zapraszamy na Koncert Kolędowy w wykonaniu Uczniów i Wychowanków Ośrodka / taca z tej Mszy św. i ofiary z kwesty w ramach Koncertu Kolędowego będą na wsparcie ich działalności/
 1. W przyszłą niedziele w wejściach kościoła kwesta na rzecz Klasztorów Klauzurowych w naszej diecezji z racji zbliżającego się święta Matki Bożej Gromnicznej /podczas Mszy dopołudniowych/. Również w tym dniu pojawią się Wolontariusze z naszych szkół kwestujący na rzecz pomocy dzieciom w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – pamiętajmy też o tym dziele.
 1. Gazety w gazetnikach – Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny ; Przypominamy o głosach w ramach pytań synodalnych. Możemy składać sugestie, wypowiedzi do prezentowanych tematów do skarbony Synodalnej , czy tez na adres meilowy synodalny naszej parafii.
 1. Porządek Wizyty Duszpasterskiej 2022 –jest on zweryfikowany o brakujące nr.

Informujemy, że idziemy według normalnej - tradycyjnej formuły wizyty duszpasterskiej – zrozumiemy jeśli ktoś z racji obaw pandemicznych jej odmówi.

W tym tygodniu odwiedzimy:

18.

Poniedziałek

24.01.2022

16.00

Kościuszki numery: 1, 1A, 1 B, 3, 3 A, 5, 7, 11,13, 6, 8, 9,10, 12,14,16,17,18,19,  21,23,27,29,31

19.

Wtorek

25.01.2022

16.00

Kościuszki numery: 24,24A, 24B, 26,28,30,32, 33AB,35 AB, 34, 36,38, 37

20.

Środa

 26.01.2022

16.00

Kościuszki numery: 37A,37B, 39 AB, 40, 41, 41A, 42, 43 AB, od 44 do 61, 45 ABC, ul. Krótka

21.

Czwartek

27.01.2022

16.00

Końcowa, Okrężna, Kolejowa, Armii Krajowej,

 11 Listopada, Piłsudskiego, Pl. i Ul. Ks.Waresiaka

22.

Piątek

 28.01.2022

16.00

 Wrocławska, Cicha, Budowlana, Kasztelańska

Kolęda na życzenie

23.

Sobota

29.01.2022

10.00

DPS

Kolęda na życzenie

Do czwartku czekamy na zgłoszenia na tzw. Kolędę na życzenie / być może kogoś nie zastaliśmy, był na kwarantannie albo się zdecydował na przyjęcie księdza / informacje można zgłaszać w zakrystii, w kancelarii lub sms na telefon dyżurny z podaniem adresu i nazwiska zapraszających.

 1. W przyszłą niedziele 30 stycznia - V Milicki Festiwal Kolęd i Pastorałek – online.

Szczegóły na plakatach i na fb parafii i Szkoły Podstawowej nr 1.

 1. Rekomendacje pomocowe – pragniemy pomóc naszemu małemu parafianinowi Mikołajowi Biernat w jego leczeniu . Plakat i ulotki z możliwością odpisu 1% na jego leczenie są wyłożone wejściu głównym i są na naszej stronie fb. W niedziele 13 lutego będziemy też mogli wesprzeć tę sprawę naszą ofiarą w ramach przykościelnej kwesty do puszki.
 1. W zakrystii czekamy na osoby chętne do modlitwy w Dwunastkach za powołania.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

 1. W minionym czasie do wieczności odeszli :+Adam Zubek; +Seweryna Szczepańska; +Halina Ferster; +Wanda Załężna .