OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
28.05.2023R.

1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy Księdza Neoprezbitera Aleksandra Radzikowskiego, który głosi w ramach Mszy św. kazania, a o g.11.30 odprawi Mszę św. Prymicyjną ze specjalnym błogosławieństwem.
Na Mszy św. o g.13.00 będzie Rocznica I Komunii.
Dzisiaj Harcerze przy wejściu głównym mają kiermasz słodkości, a fundusze pozyskane będą wsparciem w organizacji ich obozów harcerskich.

2. Nabożeństwa Majowe codziennie o g.17.30.
W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o g. 6.30; g.7.00 i g.18.00.
W ramach Mszy św. wieczornej będziemy się modlić w intencji p. Katechetki Magdaleny Delczyk z racji imienin.

3. We wtorek – po Mszy św. wieczornej Adoracja z Uwielbieniem.

4.W środę na Mszy św. o g.18.00 w modlitwie polecimy s. Emilianę z racji imienin.

5. W czwartek I miesiąca o g.17.00 Godzina Święta z modlitwą w intencji powołań.
Podczas wieczornej Mszy św. będziemy się modlić w intencji LSO naszej parafii i ich bliskich.
Rozpoczyna się miesiąc czerwiec – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w tygodniu w ramach Adoracji – na zakończenie, w niedziele o g.17.30.

6. W piątek – I miesiąca okazja do sakramentu pokuty od g.17.00 – zapraszamy również kandydatów do bierzmowania i ich świadków.

7. W sobotę 3 czerwca przeżywać będziemy Jubileusz 60 –lecia Technikum Leśnego w Miliczu im. Prof. Władysława Jedlińskiego. Rozpocznie się on Uroczystą Mszą św. Dziękczynną o g.10.00 w naszym kościele, której przewodniczyć będzie o. bp Jacek Kiciński. Po Eucharystii przejdzie przez ulice Milicza Korowód Wdzięczności św. Huberowi i św. Gwalbertowi do gmachu Szkoły Jubilatki i tam będzie ciąg dalszy wydarzenia.

8. Z racji Jubileuszu nie będzie w sobotę czynna kancelaria parafialna. Kapłani swoich chorych z racji I sobota miesiąca odwiedzą w następującym porządku:
ks. Mateusz - w godzinach dopołudniowych odwiedzi swoich chorych w sobotę;
ks. Michał swoich chorych odwiedzi w piątek, ks. Paweł umówi się telefonicznie.

9. Przyszła niedziela / Uroczystość Trójcy Przenajświętszej- kończy czas spowiedzi i komunii wielkanocnej / – jest to pierwsza niedziela miesiąca, od g. 15.00 Adoracja do Nabożeństwa Czerwcowego. Jest to również Święto Dziękczynienia – z tej racji ofiarami do puszki możemy wesprzeć budowę Świątyni Opatrzności w Warszawie.

10.Zbliża się termin udzielania I grupie Sakramentu Bierzmowania / 9.06/.
Z tej racji w poniedziałek (29 maja); czwartek (1 czerwca) i piątek ( 2 czerwca) o g. 18.40 odbędą się próby przed sakramentem bierzmowania. W piątek zapraszamy na próbę również świadków do bierzmowania.
W piątek od godz. 17.00 odbędzie sie spowiedź wszystkich kandydatów do bierzmowania.

11. Parafialny Zespół Caritas przyjmuje zapisy na wakacyjny wyjazd w środy w biurze Caritas przy placu ks. Waresiaka od g.15.00 do g.16.00/ w ramach dyżuru.
Przypominamy o pomocy dla potrzebujących – kosz przy św. Antonim.

12. Gazety w gazetnikach; Gość Niedzielny, Niedziela, Nowe Życie –nr czerwcowy.