1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do środy 19 grudnia. Poprowadzi je ks. Tomasz Czopor – Proboszcz Parafii św. Antoniego w Korcu na Wołyniu – Ukraina. Jak zawsze taca z ostatniego dnia Rekolekcji będzie naszym podziękowaniem Ojcu Rekolekcjoniście. Czas Rekolekcji i Ojca Rekolekcjonistę polecamy modlitwom wiernych. Dzisiaj o g.13.00 dodatkowa Msza św. z Sakramentem Chrztu. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na rozliczenie zobowiązań remontowych . O g.17.30 Nieszpory Niedzielne.

2. Roraty w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę o g. 16.00. Od czwartku do soboty o g. 18.00 , zaś w czwartek dodatkowo dla chętnych rano o g.6.30. Zapraszamy jak co roku dzieci, młodzież i starszych. W sobotę zakończenie Rorat.

3.W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g.17.45.

4. W czwartek od g.17,00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.Jak co roku w czwartek ogłaszamy masowe ruszenie o g.11.30 oprawienie i ustawienie choinek w kościele. Po Mszy św. wieczornej o g.19.00 zapraszamy wszystkich , którzy chcą pomoc w dekoracji naszej świątyni na Święta Bożego Narodzenia, ustawieniu i ubraniu choinek.

6. W piątek od g.19.00 do g.21.30 Adwentowa Milicka Noc Konfesjonałów, z Adoracją w ciszy i modlitwą o uzdrowienia.

7.W przyszłą niedziele – IV miesiąca nie będzie dodatkowej Mszy św. dla kandydatów do bierzmowania z racji Ferii Świątecznych.

8. Caritas zbiera Dary do paczek dla potrzebujących z racji zbliżających się Świąt. Kosz jest wystawiony przy figurze św. Antoniego.
Caritas rozprowadza Świece – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom .

9. Członkowie Rady Parafialnej roznieśli Opłatki Wigilijne – za złożone ofiary przy tej okazji składamy podziękowania, są przeznaczone one na ogrzewanie kościoła. Teraz opłatki można otrzymać w zakrystii i kancelarii.

10. Dzisiaj: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela. W przyszłą niedzielę, 23-go grudnia, będzie rozprowadzany świąteczny numer naszej gazetki parafialnej, z wieloma ciekawymi artykułami. Zachęcamy do nabycia.

11.W minionym czasie odeszli do wieczności: +Helena Olszewska, +Ryszard Cieplik, +Aleksandra Solińska, +Emil Jurkowski.